Jitrnice, jitrnice, ta je dobrá převelice

Dnes jsem s tím „vařením“ fakt vydrbala.
Téměř z večera za šera jsem se (s rukama vytahanýma ke kolenům jak opica) vrátila z příjemně klimatizovaného supermarketu. Nakoupila jsem vše, zapomněla jsem jenom (snad!) pečící papír a droždí.
Vegetariánka stále není doma.
Cestou domů jsem osvědčeném krámku (opravdu jako domácí) koupila jitrnice, vyprskla na pánev a ohřála. Chtěla jsem k tomu udělat brambory, ale chlapi si to prý radši dají s chlebem (hurá!). Tak je dnes večeře úplně bezpracná.
Ale protože jsem úderník, udělala jsem si ty těsta už dnes!  „Pětiletku“  plním na 120% !

 

1 thought on “Jitrnice, jitrnice, ta je dobrá převelice

  1. Tak jsem tak jednou potřebovala zlikvidovat nedojedenou pohanku, byla na slano a protože jsem ten den měla chuť na prejt, tak cestou domu jsem si koupila v Globusu jejich prejt a při ohřívání, jsem si vzpoměla na tu pohanku a dala jsem jí do toho prejtu. Na čtrvrt kila asi dvě nebo tři lžíce a bylo to hrozně dobrý. Usmažila jsem trošku cibulky a na to prejt, trochu česneku a majoránky a pak jsem přidala tu pohanku a byla to bašta, nebylo to tak mastný, byla jsem mile překvapená, k tomu trochu brambor a něco kyselého, já mám ráda zelí a moc jsem si pochutnala, od té doby, když mám chuť na prejt, tak si do něho uvařím trošku pohanky, tak mě to chutnalo. Ať žijou náhody a objevy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *