Variace na jarní závitky

Vařila, fotila a recept sepsala Ove

Hrozně si ujíždím na smažených závitcích z asijských restaurací, ale jelikož se tahle zábava docela prodražuje, tak je jednou za čas umotám i doma. A většinou z ingrediencí, které mám už doma, nebo z toho, co se dá snadno sehnat v každém supermarketu. Takže sice nejsou úplně autentické, ale moji poptávku na nějaký čas uspokojí. Tentokrát jsem je dělala takto:

Na směs:

Vepřové mleté maso 400g

Sušené houby (shitake, nebo jidášovo ucho)

Jarní cibulka 2ks

Cuketa

2 vejce

Vlasové rýžové nudle (menší miska)

Sójová omáčka

Ústřicová omáčka

Sůl

Pepř

Na zabalení:

Rýžový papír na smažení

Pivo

Hladká mouka

Houby zalijeme horkou vodou a necháme chvilku nabobtnat. Nudle nastříháme na menší kousky a připravíme podle návodu. Většinou je stačí taky jen na chvíli zalít horkou vodou. Nastrouháme cuketu, nakrájíme cibulku a houby. Dá se dát i jiná zelenina, většina receptů uvádí mrkev a zelí, ale dají se dát i různé klíčky.

Všechno na směs si smícháme v míse a dochutíme.

Rýžový papír se před balením musí nechat namočit. Dá se normálně i ve vlažné vodě a většinou to tak dělám, ale tentokrát jsem zkusila pivo a výsledek je křupavější a chuťově lepší. Pivo by mělo mít pokojovou teplotu, jinak papír moc nesaje. Pro práci je ideální úplně nasáklý a zhadrovatělý, pak se neláme. Chce to trochu cvik.

Ideální je motat závitky na nějaké hladké ploše. Směs dáme k jednomu okraji, přehneme, založíme okraje a dorolujeme do konce. Papír se slepí sám. A jelikož lepí hodně, je fajn si závitek trochu obalit v hladké mouce. Je to taková česká vychytávka, co jsem viděla v jednom videu, ale ušetřilo mi to poměrně hodně nervů a na výsledek to nemá až tak zásadní vliv.

Hotové závitky smažíme ve vysoké vrstvě oleje, nebo ve friťáku. Podávám je nejčastěji se sweet chilli omáčkou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *